o nás
    kontaktujte nás
    všeobecné podmínky
    způsob platby
    pojištění
    jak rezervovat
    trajekty
    praktické informace

    na mapě
    dle regionů
    dle parametrů
    dle názvu
    rychlé hledání
    nápověda

    slevy
    dotazník
    novinky

    zastoupení ČR v Itálii
    zastoupení SR v Itálii
    zastoupení Itálie v ČR
    itinerář
    průvodce
    kuchyně

mapa serveru
Převodník měn
eBanka


Camogli
Janov
Portovenere
San Remonahoru
Camogli, přimykající se k zalesněnému úbočí, je rybářská vesnice, kde domy pastelových barev zdobí lastury a z restaurací se line vůně připravovaných ryb. Nedaleko pláže a rybářského přístavu stojí středověký hrad Castello della Dragonara, v němž se nalézá Acquario Tirrenico s nádržemi s mořskými živočichy (Castello della Dragonara, telefon 0185 – 77 33 75).

http://www.camogli.it/

Trhy se zde konají každou středu.
Informační kancelář: Via XX Settembre 33, tel. 0185-771066.


nahoru
800 tis.obyv., rodiště Kryštofa Kolumba 1451-1506 a revolucionáře G. Mazziniho (1805-72) osídlen původně Ligury, obsazen Římany r. 222 př.n.l., zničen Kartáginci r. 205, obnoven Římany rozkvět v 10.st. – samost. měst. Stát, 13.st. – aristokratická republika.


nahoru
Portovenere, nesoucí jméno samotné Venuše, patří k nejromantičtějším vesnicím na ligurském pobřeží. Tvoří ji shluk úzkých uliček s domy pastelových barev. V horní části stojí kostel San Lorenzo ze 12. století. Na skalním výběžku si všimněte kostelíku San Pietro ze 13. století. Odtud a od hradu ze 16. století na vrcholku útesů se vám naskytne ohromující výhled.

http://www.portovenere.it/

Trhy se zde konají v pondělí.
Informační kancelář: Piazza Bastreri, telefon 0187-790691.


nahoru
San Remo je příjemné letovisko, kde šlechta 19. století poprvé objevila radovánky italské Riviéry. Čajkovskij, Nobel a básník Lear – ti všichni bydleli v palácích na promenádě s palmami nazvané dle ruské carevny Marie Alexandrovny Corso dell’Imperatrice.
Naproti informační kanceláři stojí zdobený pravoslavný kostel s typickými kopulemi postavený ve 20.letech 20.st. Nedaleko odtud pak narazíte na symbol San Rema - Casino Municipale – v paláci s věžičkami. Odtud se druhou hlavní třídou Corso Matteoni dostanete až k renesančnímu Palazzo Borea, v němž sídlí Museo Civico. Exponáty tvořené místními nálezy a malbami však předčí fresky zdobící interiér. Kolmou ulicí Mombello můžete dojít až ke Cattedrale di San Siro ze 13.st., kterou zdobí nezvyklé basreliéfy a černý procesní krucifix. Zmíníme i poutní kostel Madonna della Costa ze 17.-18.st. s nástropní freskou od G. Bonniho. Město se může pochlubit také parky: Giardino Ormond s palmami, olivovníky, palisandry a velkým libanonským cedrem a Giardini Marsaglia, v němž se v létě pravidelně pořádají koncerty.
Klikatými uličkami se můžete vypravit do starého města známého také jako La Pigna (Borová šiška). Lanovkou se pak můžete nechat vyvézt na Monte Bignone, odkud se vám naskytne úžasný pohled na Riviéru.

http://www.sanremo.it/

Trhy se konají v úterý a sobotu.
Informační kancelář: Largo Nuvoloni 1, telefon 0184-571571.

V okolí: Asi 4 km východně od San Rema leží městečko Armee, v němž probíhá od pondělí do pátku v době od 4:00 do 8:00 hod živý velkoobchodní trh s květinami. Denně se odtud rozváží po Itálii i do celého světa zhruba 80 tun květin.reklama